skup zlomu
Świat biznesu

Złom – jakie są jego rodzaje?

Złom jest naprawdę szerokim kontekstem, o czym większość osób może tak naprawdę nie mieć bladego pojęcia. To właśnie dlatego warto powiedzieć kilka słów o tym, jakie są rodzaje złomu.

Co dokładnie jesteśmy w stanie nazwać złomem?

O złomie jesteśmy w stanie słyszeć naprawdę wiele, lecz czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym tak dokładnie jest złom w Chełmku i co na niego tak naprawdę się składa? Okazuje się, że może być to bardziej skomplikowana kwestia niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Według oficjalnej definicji, złomem jesteśmy nazwać wszelkie odpady metalowe, jeżeli nadają się one recyklingu. Jeżeli mówimy o metalowych śmieciach, które się do tego nie nadają, tak naprawdę nie możemy fachowo mówić o nich jako o złomie. Złom bowiem może zostać przetopiony lub wykorzystany ponownie w konkretnych branżach, co oczywiście sprawia, że ogólnie rzecz biorąc odpady pozostawione po konstrukcjach z metalu są minimalizowane tak bardzo, jak się tylko da. Ma to oczywiście naprawdę ogromne znaczenie dla naszego środowiska, które i tak musi znosić wystarczająco wiele nie nadających się już do utylizacji odpadów.

Jakie są kategorie klasyfikacji złomu?

Tak naprawdę złom możemy podzielić na trzy główne kategorie – stalowy, żeliwny oraz metali kolorowych. Te zaś możemy rozdzielić na kolejne pod grupy. W przypadku złomu stalowego możemy na przykład wspomnieć o wsadowym i niewsadowym, a różnice polegają na wielkości elementów. Dla przykładu, części z rozbiórki konstrukcji stalowych najczęściej będą złomem niewsadowym. Złom żeliwny jesteśmy w stanie podzielić na biały i ciemny, bądź w ujęciu bardziej profesjonalnym – handlowy oraz maszynowy. Metale kolorowe zachowują zaś podział na metale nieżelazne oraz stopy metali.

Co możemy zrobić z niepotrzebnym złomem?

Jeżeli posiadamy złom, które koniecznie chcemy się pozbyć, powinniśmy oczywiście skierować się do skupu złomu. Z pomocą Internetu szybko zlokalizujemy taki punkt w naszej okolicy, a także sprawdzimy jego cennik.

Dodaj komentarz

Back To Top