windsurfing
Wiedza powszechna

WINDSURFING – dla kochających wyzwania

Rozpoczynając uprawianie nowego sportu często czujemy się zagubieni. Przytłacza nas ilość produktów, która wydaje się być niezbędna do wykonywania danej pasji. Koszty potrafią jednak przytłoczyć niejednego amatora sportowego. Warto zacząć stopniowo i z czasem, gdy pasja pochłonie nas jeszcze bardziej poszukiwać alternatyw w sprzęcie i coraz to lepszego asortymentu.

Naczym polega windsurfing?

Windsurfing to sport zyskujący na coraz to większej popularności i to nie przez przypadek. Ta dyscyplina wodna może być uprawiana zarówno przez młodszych fanów sportów jak i starszych, a to pozwala na stworzenie niesamowitych, sportowych więzi! Dużym plusem uprawiania windsurfingu jest to, że nie wymaga on niesamowitych predyspozycji fizycznych i bardzo szybko można nauczyć się podstaw, aby lada moment pływać samodzielnie. Windsurfing przypomina nieco żeglowanie, ale zamiast ogromnego jachtu jesteśmy zdani na deskę oraz elastyczny pędnik żaglowy oraz na możliwości swojego ciała. I właśnie to stwarza możliwość poczucia się wolnym na morzu sprawia największą frajdę. Największą zaletą w rozpoczęciu tego sportu jest to, że każdy może spróbować. A trenując możemy pracować nad całym ciałem i szybko dostrzeżemy zmiany w sylwetce. Ze względu na charakterystykę tego sportu angażujemy niemalże wszystkie partie mięśniowe, a także dbamy o właściwą postawę. Stojąc na desce nie ma możliwości być zgarbionym, a to procentuje w przyszłości! Będąc na desce jesteśmy zdani na samych siebie i własne umiejętności. Dlatego ten sport uczy nas samodzielności i brania odpowiedzialności za swoje działania. Oczywistym jest to, że windsurfing jest wspaniałym sposobem na zrelaksowanie się. Będąc na desce możemy uporządkować myśli, spędzić czas z naturą i zredukować stres. W dzisiejszym świecie często zapominamy o tym, a żyjąc w ciągłym pośpiechu warto odnaleźć taką pasję, która działa pozytywnie na nas zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Co należy kupić na początek?

Windsurfing to nie tylko deska i żagiel jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Szczególnie podczas rozwijaniu swoich umiejętności warto rozejrzeć się za akcesoriami, które pozwolą jeszcze lepiej trenować ten sport i pobijać swoje rekordy. Na rynku znajduje się wiele rodzajów produktów, których specyfika jest uzależniona od docelowego przeznaczenia. Najważniejsze jest dopasowanie sprzętu do siebie, dlatego przed zakupem należy dokonać pomiarów ciała. Zwracając uwagę na takie parametry jak waga i wzrost zawodnika możemy dobrać odpowiednią deskę, żagiel oraz trapez. Dopiero wtedy możemy zacząć rozglądać się za elementami dodatkowymi. Pozwalają one na wykonywanie trików czy naukę nowych manewrów. Z czasem przydatny okazuje się maszt, footstrap czy linki trapezowe. Jednak stopniowe zaopatrzanie się w potrzebne akcesoria jest najlepszym sposobem, aby nie przepłacać i jednocześnie kupować tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Poza sprzętem kluczowym elementem jest strój sportowca, który zapewnia bezpieczeństwo.

Od czego warto zacząć amatorskie pływanie na windsurfingu?

Gdy decydujemy się na rozpoczęcie uprawiania windsurfingu warto poszukać odpowiednich produktów i akcesoriów, które znacznie ułatwią nam pierwsze kroki. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy na bezpieczeństwo. Windsurfing to sport ekstremalny, a co za tym idzie wymagający dużego skupienia. Nie możemy pozwolić sobie na posiadanie produktów o słabszej jakości, które mogą ulec zniszczeniu i uszkodzeniu. Podstawą do rozpoczęcia uprawiania sportu jest deska, trapez oraz żagiel. Należy odpowiednio dobrać je pod względem wzrostu i wagi zawodnika oraz stopnia zaawansowania jego umiejętności. Już na początku warto poświecić chwilę na zastanowienie się, jak chcemy pływać. Na rynku istnieją kombinacje sprzętów, które pozwalają na bardziej zaawansowane trenowanie. Dodatkowo należy zadbać o strój, który chroni przed zimnem i zapewnia bezpieczeństwo będąc na wodzie. Jest to strój pianka oraz kamizelka, które z czasem warto rozszerzyć o buty i rękawiczki. Posiadając taki zestaw możemy trenować nawet i cały rok bez względu na warunki atmosferyczne.

Jaki sprzęt wybierają profesjonaliści?

Dla poszukujących bardziej zaawansowanych produktów nasz sklep przygotował szeroki asortyment, który zadowoli zarówno średniozaawansowanych jak i profesjonalistów. Poznaj ofertę produktów do windsurfingu w Decatlhonie. Poniżej przygotowaliśmy krótki spis produktów, po które najczęściej sięgają nasi klienci w celu rozwijania swojej pasji.


Przedłużka do masztu pozwala na zwiększenie komfortu z pływania i zwiększa osiągi masztu. Jej głównym zastosowaniem jest dostosowanie długości masztu do wysokości żagla i jego rozmiarów.


Fał startowy elastyczny jest świetnym sposobem na podnoszenie żagla z wody. Umożliwia podnoszenie go w dowolnym momencie, a w czasie manewrów pozostaje sztywny i nie przeszkadza w żegludze. Zapewnia tym samym bezpieczeństwo.


Footstrap do deski windsurfingowej to niezbędny element do pływania w ślizgu. Wykorzystując trapez możemy osiągnąć stan, w którym deska ślizga się po wodzie osiągając jednocześnie wysoką prędkość.
Trenując w sposób zaawansowany zawodnicy skupiają się na osiąganiu jak najlepszych rezultatów na wodzie. Osiągają to właśnie, dzięki małym akcesoriom, które znacząco wpływają na efekty ich pływania.

Jak widać windsurfing to ciekawy sport, którego uprawianie jest coraz popularniejsze w każdej grupie wiekowej. I wcale nas to nie dziwi, ponieważ pozwala na ciekawe spędzenie urlopu nad wodą oraz kształtuje piękną sylwetkę. Nie ważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę czy może jesteś już mocno wkręcony w pływanie – w naszej ofercie odnajdziesz asortyment pozwalający rozwijać tę pasję.

Dodaj komentarz

Back To Top