blat granitowy
Wiedza powszechna

W jakich wnętrzach sprawdzi się blat granitowy?

Blaty kuchenne wykonane z marmuru to rozwiązanie, które coraz częściej gości w polskich domach. Jest to spowodowane jego uniwersalnością oraz dużą wytrzymałością materiału. Z jakim stylem dobrze skomponuje się granit i jakie ma zalety? Odpowiadamy.

Do jakiej kuchni pasuje blat granitowy?

Blat granitowy jest jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań w kuchni. Doskonale sprawdza się on w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jednak równie dobrze wygląda w eleganckich kuchniach w stylu klasycznym oraz wytwornym wystroju w stylu glamour. Granit to rodzaj kamienia, który potrafi skomponować się zarówno z drewnem, jak i szkłem lub metalem, dlatego też blaty i parapety granitowe będą dobrze dopasowane również do cechującego się surowością stylu industrialnego.

Styl to jednak nie wszystko. Warto zwrócić także uwagę na względy praktyczne wyposażenia swojej kuchni w blaty granitowe. Granit to twardy i odporny na uszkodzenia materiał. Nie nasiąka on wodą ani nie wchodzi w reakcję z kwasami. Czyni go to znakomitym rozwiązaniem do kuchni, która jest intensywnie eksploatowana. Możemy mieć pewność, że blat nie ulegnie łatwemu zniszczeniu podczas przygotowywania ulubionych potraw.

Jakie są zalety blatów granitowych?

Główną zaletą granitu jest jego uniwersalność. Wkomponuje się on we właściwie każdy styl, więc przy wyposażaniu kuchni nie musimy się martwić czy rozwiązanie to na pewno się sprawdzi. Granitowe blaty i parapety dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co stwarza dodatkowe możliwości dopasowania ich do reszty wystroju. Postawienie na ten rodzaj blatu potrafi bardzo ułatwić proces urządzania kuchni.

Nie mniej ważne od estetyki są kwestie praktyczne. Jak by nie patrzeć – blat kuchenny służy przede wszystkim do gotowania. Granit cechuje się dużą wytrzymałością. Podczas gotowania możemy mieć pewność, że nie zostanie on uszkodzony lub zabrudzony. Odznacza się on także dużą odpornością na wysokie temperatury. Postawienie na nim rozgrzanego garnka nie powinno więc stanowić problemu.

Dodaj komentarz

Back To Top