lapisowanie zebow
Medycyna

Popularność lapisowania zębów rośnie. Zobacz, dlaczego?

Stomatologia dziecięca bardzo mocno się rozwinęła. Profesjonalne gabinety stomatologiczne mają możliwość leczenia coraz mniejszych dzieci. To niezwykle istotne, gdyż od tego, jak będziemy dbać o zęby dzieci, w dużej mierze zależeć będzie to, jak komfortowo pod tym względem będą się czuły w przyszłości. Jedną z najlepszych metod leczenia mniejszych pacjentów jest lapisowanie zębów.

Profilaktyka stomatologiczna to niezwykle ważna rzecz, o którą rodzice powinni jak najbardziej zadbać. Uświadomienie swoim pociechom, jak istotne jest dbanie o zęby ma absolutnie podstawowe znaczenie. Doświadczony dentysta również może pomóc i wskazać odpowiednie metody dbania o jamę ustną, niemniej jednak to właśnie do rodziców należy największa rola w tym zakresie.

Często jednak nie da się uniknąć leczenia i po prostu konieczna jest wizyta u stomatologa. Oczywiście ważne jest to, aby był to dentysta dziecięcy, doświadczony, pewny swoich umiejętności. Gdy dochodzi np. do leczenia kanałowego, takie doświadczenie jest szczególnie ważne.

Trudne leczenie stomatologiczne dzieci

Dzieci są bardzo trudnymi pacjentami i ich leczenie wymaga niekiedy bardzo dużego opanowania oraz doświadczenia. Gdy dochodzi do leczenia kanałowego np. zębów mlecznych, może okazać się, że jednak zabieg nie jest możliwy do przeprowadzenia. Konieczność zapobiegania próchnicy jednak jest. Rozwiązaniem jest tu oczywiście lapisowanie zębów.

Zobacz także: http://www.informatorprasowy.pl/poznaj-3-sposoby-aby-miec-piekny-usmiech-bez-leczenia-stomatologicznego/

Czym jest lapisowanie zębów?

Lapisowanie zębów to nic innego, jak nanoszenie na ich powierzchnię specjalnego preparatu – lapisu. Zabieg ma na celu zapobieganie rozwojowi próchnicy, a tym samym pogorszeniu zdrowia dziecka, a także przedwczesnemu wypadaniu zębów mlecznych. Proces lapisowania jest całkowicie bezbolesny, niemniej jednak dentysta musi po prostu dokładnie oczyścić ząb. Zaletą azotanu srebra jest to, że zabija bakterie, które odpowiadają za rozwój próchnicy.

Komfort leczenia

Lapisowanie zębów jest stosowane wtedy, gdy stomatolog, z różnych względów nie jest w stanie nałożyć na ząb plomby. To zabieg krótki, bezbolesny, dla dziecka bardzo komfortowy, gdyż pozwala uniknąć bardzo nieprzyjemnego borowania.

Kompleksową pomoc w leczeniu stomatologicznym dzieci oraz lapisowaniu zębów można otrzymać w przychodni stomatologicznej https://mcs-przychodnia.pl/. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dziecko otrzyma pełną pomoc stomatologiczną.

Dodaj komentarz

Back To Top