podatki
Świat biznesu

PIT – jakie ulgi przysługują przedsiębiorcom?

Rozliczenia podatkowe potrafią być dla przedsiębiorców utrapieniem, lecz można to zmienić. W tym celu warto postawić na dobrego księgowego, który znacząco pomoże w uzyskaniu jak największej ilości ulg dotyczących podatku dochodowego PIT, dzięki czemu na koniec miesiąca w kieszeni zostanei więcej pieniędzy. Jak znaleźć księgowego zajmującego się rozliczaniem PIT i jakie ulgi przysługują przedsiębiorcom?

Gdzie szukać księgowego zajmującego się rozliczaniem PIT?

Poszukiwania księgowego, którzy przygotowuje rozliczenia podatkowe PIT w Warszawie Centrum warto rozpocząć od internetu. To właśnie w nim najszybciej można znaleźć osoby, które oferują takie usługi. Co ważne korzystając z sieci można również sprawdzić jakie są opinie dotyczącego danego księgowego.

Same opinie są niezwykle ważne i jeśli księgowy ma wyrobioną renomę, to trzeba też jednocześnie liczyć się z wyższą ceną. Dobry księgowy w Warszawie jest naprawdę bardzo poszukiwany i może liczyć na wiele pracy, przez co jego stawki są znacznie wyższe niż w na przykład innych miastach.

Jakie ulgi od podatku PIT przysługują przedsiębiorcom?

Przedsiębiorcom przysługuje naprawdę wiele ulg podatkowych. W wypadku podatku PIT mowa tu na przykład o uldze na innowacyjnych pracowników, czy też na prototyp. Kolejne ulgi, które są dość młode to ulga na ekspansję, która działa, gdy firma rozpoczyna działanie w kraju, w którym wcześniej nie sprzedawała swoich produktów, czy też gdy znacząco zwiększy tam swoje przychody ze sprzedaży produktów.

Przedsiębiorcy mogą również liczyć na ulgę dla podatników wspierających działalność sportową, kulturalną oraz szkolnictwo wyższe i naukę. W ten sposób można odliczyć 50% kosztów podatkowych poniesionych na działalność sportową, czy też kulturalną bądź taką, która wspiera szkolnictwo wyższe oraz naukę. Przedsiębiorcom przysługuje nawet ulga na terminal. Ulg oczywiście jest znacznie więcej i trudno jest je po prostu znać. Dlatego warto zatrudnić dobrego księgowego, który jest w stanie sprawić, że będziemy mogli z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Back To Top