wystroj wnetrz
Wiedza powszechna

Moda na ekologię we wnętrzach – trendy w aranżacjach wnętrz 2022

Ekologia we wnętrzach – to hasło przewija się jak mantra przez katalogi światowej sławy projektantów i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie ta tendencja miała się w jakikolwiek sposób zmienić. Wszystko, co jest blisko środowiska naturalnego jest szalenie modne i idealnie wpisuje się w najmodniejsze aranżacje wnętrz 2022. Jak więc wprowadzić styl eko do naszych pomieszczeń? Sprawdźmy.

Styl eko – dlaczego jest tak modny w 2022 roku?

Styl eko rozpala wyobraźnię projektantów na całym świecie. Nic dziwnego – stanowi ukłon w kierunku środowiska naturalnego, co niewątpliwie jest bardzo dobrym ruchem. Bycie zgodnym z ekologią i życie z poszanowaniem natury wkradło się już niemalże do każdego aspektu naszego życia – od mody, po żywność, aż po dekorowanie pomieszczeń. Styl eko to przede wszystkim postawienie na naturalne materiały takie jak kamień – w tym szalenie modny marmur, który może pojawić się w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu czy też domu – jak również bawełnę, wełnę, len czy też cegłę, albo drewno. To ostatnie jest bardzo plastyczne – idealnie komponuje się zarówno ze stylem nowoczesnym, jak i klasycznym czy też skandynawskim.

Drewno jest ponadczasowe i będzie modne jeszcze przez długie lata. Może pojawić się zarówno na ścianach, jak i w postaci mebli. Modne są także drewniane blaty w kuchni czy też lamele na ścianie. A może drewniane podłogi? Proszę bardzo, koniecznie z widocznym usłojeniem. Takie działanie to pokazanie jego naturalnego piękna i wpisanie się w najnowsze trendy wnętrzarskie 2022.

Modne wnętrza 2022 – postaw na indywidualne podejście

Szalenie modne w 2022 roku jest indywidualne podejście do tematu dekorowania pomieszczeń. Oznacza to ukłon w kierunku indywidualnego aranżowania mieszkań i domów. W końcu są to miejsca, które mają nas odzwierciedlać. Ważne, aby pokazywały co lubimy i w jakich dekorach czujemy się najlepiej. Stawiajmy na takie działanie nawet wtedy, kiedy z pozoru pewne dekoracje czy też kolory do siebie nie pasują. Takie działanie bardzo dobrze wpłynie na nasz komfort, a więc także i jakość przebywania w domu. W końcu to nasze pomieszczenia i to my spędzamy w nich najwięcej czasu – odpoczywamy po ciężkim dniu czy też nabieramy sił do działania.

Nie bez znaczenia jest także kolorystyka. W trendach mocno osadzona jest butelkowa zieleń w pakiecie z błękitem, bielą, szarością czy też brązem – słowem – kolorami ziemi.

Dodaj komentarz

Back To Top