kostka brukowa
Świat biznesu

Miejsce pod grilla. Deska, klinkier, kostka brukowa. Co najbardziej trwałe?

Lato to idealny moment na to, aby grillować oraz cieszyć się komfortem własnego ogrodu. Posiadając większy grill, zdecydowanie warto pomyśleć o tym, aby wykonać odpowiednie podłoże. Powinno być oczywiście estetyczne, ale również praktyczne – trwałe, odporne na uszkodzenia, zabrudzenia, wysoką temperaturę np. od węgla czy brykietu. Jednym z najbardziej popularnych materiałów, który stosuje się do tego rodzaju aranżacji jest oczywiście kostka brukowa.


Grillowanie to według obiegowej i oczywiście nieformalnej opinii większości z nas – ulubiony sport Polaków. Chcąc oczywiście grillować w komfortowych warunkach, zdecydowanie powinniśmy zadbać o otoczenie. Posiadać np. altanę lub wyznaczone miejsce (taras), oczywiście grill, który spełni nasze oczekiwania, meble ogrodowe. Jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednie przygotowanie terenu do grillowania. Mamy to ogromną paletę możliwości, np. kostka brukowa, płyty tarasowe, drewno, kompozyt, płytki klinkierowe.

Wybierając materiał na podłoże pamiętajmy nie tylko o estetyce, ale przede wszystkim o odpowiedniej jakości materiału. Ma on zapewnić bezpieczne użytkowanie grilla, a także stabilność konstrukcji i zapobiegać przewracaniu się sprzętu.

Kostka brukowa

Kostka brukowa lub płyty tarasowe, zdecydowanie są najbardziej praktycznymi materiałami, które nadają się do układania pod grilla. Dlaczego warto postawić na ten właśnie materiał? Przede wszystkim kostka brukowa jest:

– twarda i odporna na uszkodzenia,
– odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych,
– łatwa do ułożenia oraz do pielęgnacji,
– niepalna,
– nietopiąca się,
– bardzo estetyczna.

Do tego mamy bardzo szeroki wybór kolorystyczny, który pozwoli nam na stworzenie bardzo praktycznej aranżacji.

Zobacz także: https://somagazyn.pl/dlaczego-dobra-firma-brukarska-3-zalety-wspolpracy/

Deska tarasowa

Deska tarasowa drewniana lub kompozytowa to także ciekawe rozwiązanie, ale zdecydowanie mniej trwałe. Dlaczego? W przypadku wypadnięcia z grilla np. rozżarzonego węgla lub brykietu może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia deski, a tym samym konieczności wymiany.

Klinkier

Klinkier w postaci płytek jest materiałem ponadczasowym i na pewno bardzo eleganckim, ale trudnym w układaniu i pielęgnacji. To dwie najważniejsze wady takiego rozwiązania, o których zdecydowanie trzeba wiedzieć przed wyborem materiału. Musimy również zatrudnić fachowca i mieć odpowiedni sprzęt do cięcia. Konieczne jest również zrobienie wylewki.

Dodaj komentarz

Back To Top