kosiarki bijakowe
Wiedza powszechna

Kosiarki bijakowe – w jakich pracach się sprawdzają?

Kosiarki bijakowe to specjalistyczne urządzenia, które służą głównie do szybkiego koszenia dużych połaci wysokich traw. Zbudowane są ze specjalnych noży, które osiągają duże prędkości w trakcie obrotu wokół własnej osi. W jakiego rodzaju pracach się sprawdzają takie rozwiązania? Podpowiadamy.

Czym są kosiarki bijakowe?

Kosiarki bijakowe to wielofunkcyjne urządzenia, które służą zarówno do kompleksowego koszenia dużych połaci niskich i wysokich traw, jak i do ich mulczowania. Zastosowano w nich noże o zróżnicowanych średnicach, co umożliwia szybkie i precyzyjne ścinanie nawet mniejszych krzaków i grubych łodyg różnorakich chwastów. Kosiarki bijakowe wyposażone są w złącza, dzięki którym możliwe jest ich podłączenie bezpośrednio do ciągnika lub innego pojazdu.

Na rynku można znaleźć szeroką gamę tych urządzeń. Poszczególne modele różnią się budową, mocą i przeznaczeniem do konkretnego rodzaju prac polowych. Zazwyczaj taki sprzęt znajduje się na wyposażeniu gospodarstw rolnych, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej oraz prywatnych firm zajmujących się utrzymaniem i pielęgnacją zieleni. Można go zakupić na przykład w formie SaMASZ, która specjalizuje się w jego produkcji i dystrybucji.

W jakich pracach sprawdzają się kosiarki bijakowe?

Kosiarki bijakowe można podłączyć do szerokiej gamy maszyn i ciągników. Dzięki temu można je także używać na specjalnych wysięgnikach. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że umożliwiają efektywne i dokładne ścinanie traw na skarpach, wałach przeciwpowodziowych, przydrożnych rowach, nasypach, a także na innego rodzaju obszarach z niekorzystnym ukształtowaniem terenu.

Przy pracach związanych z pielęgnacją zieleni, zazwyczaj używa się modelu kosiarki bijakowej wyposażonej w pojemny kosz. W takim przypadku rozdrobniona trawa trafia bezpośrednio do pojemnika, a więc zachowana jest maksymalna estetyka po wykonaniu prac. Ten sprzęt wykorzystuje się zazwyczaj przy zagospodarowywaniu dużych obszarów zielonych zlokalizowanych nieopodal różnych budynków miejskich.

Dodaj komentarz

Back To Top