skup zlomu
Wiedza powszechna

Jak w praktyce wygląda skup miedzi?

Skup złomu to miejsce, w którym oddamy złom, niezależnie czy robimy to z pobudek czysto finansowych, czy z dbałości o środowisko. Na skup można oddać metale nierdzewne i kolorowe, które po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane recyklingowi. Skupy złomu działają w większych miastach. Jak przygotować się do przywiezienia złomu do skupu?

Co można oddać na skup złomu?

Robiąc porządki w garażu czy w piwnicy lub przeprowadzając remont domu czy mieszkania, na pewno znajdziesz wiele niepotrzebnych śmieci. Zanim jej wyrzucić warto poznać ich wartość.  Warto wówczas przeprowadzić ich selekcję i podzielić na rzeczy do wyrzucenia i rzeczy, które można poddać recyklingowi. Skup miedzi w Krakowie przyjmuje złom, również metali kolorowych,   pochodzący od osób prywatnych, jak z przedsiębiorstw.

Co można oddać na złom? Zardzewiały rower, zepsute części samochodowe, a nawet stare kable. Do skupu można oddać również znal (wysokiej jakości stop aluminium z cynkiem lub miedzią), a także ołów, cynk, mosiądz i brąz.  Złom to wszystkie zużyte metalowe przedmioty, ale również elementy z metali kolorowych, jak i makulatura. Dzięki oddaniu ich na złom, będzie można poddać je recyklingowi. Zostaną one odpowiednio oczyszczone i mogą być sprzedane hutom i przerobione na nowe elementy.

Jak przygotować się do oddania metali na złom?

 Na złom można oddać wiele rzeczy. Zaliczyć do nich można np. elementy konstrukcji stalowych, blachy, elementy instalacji grzewczych, puszki aluminiowe, niepotrzebne garnki, przewody, zużyte części samochodowe, akumulatory, folie, kartony oraz stare gazety. Jeśli zdecydujemy się odwiedzić skup złomu w Krakowie, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim rzeczy powinny zostać posegregowane. Najlepiej jeśli zostanie przeprowadzona klasyfikacja złomu z podziałem na podstawowe rodzaje i kategorie. Znacząco ułatwi i usprawni to wizytę na skupie złomu. Każdy złom na inną cenę i inaczej musi być składowany. Dlatego też jest to ważne, by materiały były odpowiednio posegregowane. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dany przedmiot jest wykonany ze stali i nadaje się na złom, możemy użyć magnesu. To ułatwi podjęcie decyzji.

Dodaj komentarz

Back To Top