ochrona serwerow
Technologia

Firma musi być odpowiednio chroniona przed atakami. Co warto zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo?

Ochrona majątku firmy to niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza w czasach szpiegostwa przemysłowego, kradzieży własności intelektualnej oraz nieuczciwej konkurencji. Nic więc dziwnego, że zarówno duże, jak i mniejsze przedsiębiorstwa coraz częściej inwestują w rozwiązania, które umożliwiają ochronę. Co jest obecnie sprawdzone?

Rozwój nowoczesnej technologii sprawia, że firmy coraz częściej posiadają wiedzę, dane, projektu oraz dokumentację, która przede wszystkim czyni je liderami rynku oraz daje pewnego rodzaju przewagę nad konkurencją. To niezwykle ważne, gdyż wpływa na stabilizację przedsiębiorstwa, umożliwia kontrolę nad rynkiem.

Niemniej jednak taka pozycja może być chęć kradzieży wartościowych informacji bądź chęć, aby uszkodzić na przykład serwery komputerowe, na których przechowywane są dane. Stąd konieczność podejmowania decyzji, które mają na celu ochronę.

Ochrona serwerów

Majątek firmy bardzo często nie ma dziś wartości typowo materialnej. Wiedza, technologia, dokumentacja, badania, dane specjalistyczne – to wszystko może kosztować fortunę i stanowić dla firmy prawdziwy majątek. Jednocześnie taka wiedza jest przechowywana na serwerach, które mogą paść ofiarą ataku lub uszkodzenia, również trwałego. W tym celu, tak specjalistyczne pomieszczenia chronią takie rozwiązania, jak klatka Faradaya. To jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, które stosowane jest do ochrony przez impulsami elektromagnetycznymi.

Zobacz także: http://www.informatorprasowy.pl/ochrona-firmy-wcale-nie-musi-duzo-kosztowac-jak-sprawic-aby-pomieszczenia-tajne-byly-dobrze-zabezpieczone/

Kontrola dostępu

Szeroko rozumiana kontrola dostępu może przybierać różnorodne formy. Między innymi są to montaże specjalnych blokad drzwiowych, które można otworzyć tylko i wyłącznie przy pomocy specjalnej karty. Nie wejdziemy więc tam, gdzie nie powinniśmy. Druga strona medalu to kontrola dostępu do informacji strategicznych w firmie. To niezwykle ważne, aby do specjalistycznej wiedzy, dokumentacji, kont bankowych miały dostęp tylko wybrane osoby. W ten sposób unikniemy ryzyka utraty danych, np. haseł do logowania.

Stosowanie również innych środków ochrony, np. alarmów, monitoringu, współpracy z agencją ochrony sprawi, że w firmie będzie bezpiecznie, przedsiębiorstwo nie będzie również narażone na utratę danych, które z jej punktu widzenia mogły by oznaczać bardzo duże kłopoty finansowe, logistyczne, prawne.

Dodaj komentarz

Back To Top
+