skype
Świat biznesu

Dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Skype?

Angielskiego przez Skype uczy się coraz więcej osób. Nic jednak dziwnego – to metoda skuteczna i wygodna, a ponadto wykorzystuje nowe technologie. Dlaczego zatem warto postawić na lekcje online? Przeczytaj.

Angielski przez Skype to wygoda

Ucząc się angielskiego przez Skype nie musisz zakładać grubych ubrań, aby w zimie dotrzeć do szkoły językowej. Nie stoisz także w gigantycznych, popołudniowych korkach i nie denerwujesz się, że spóźnisz się na lekcje. Po prostu siedzisz w swoim pokoju i popijasz ulubiony napój, rozmawiając w tym samym czasie z lektorem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ułożył się wygodnie na kanapie i uczestniczył w zajęciach online. A kiedy pogoda dopisuje, możesz rozłożyć kocyk pod drzewem i rozkoszować się widokami natury, prowadząc konwersację z nauczycielem.

Do nauki angielskiego dobre jest tak naprawdę każde miejsce. Ważne, aby było ono zaciszne i spokojne.

Nauka angielskiego online pozwala oszczędzić czas

Wszyscy mamy nadmiar obowiązków. Praca, dom, dzieci… Jak tu więc znaleźć czas na naukę angielskiego przez Skype? To proste. Lekcje online dają Ci wiele możliwości – możesz w nich uczestniczyć rano, po południu lub wieczorem. Wszystko zależy od tego, jak umówisz się z lektorem. Pamiętaj, że to Ty decydujesz o godzinach, w których chcesz się uczyć. Nie ma więc problemu, aby wszystkie zajęcia (w tym te domowe) ze sobą pogodzić.

Jak już wspomnieliśmy, nie tracisz wielu godzin na dojazdy do szkoły językowej, ponieważ zajęcia online odbywają się w Twoim własnym domu.

Angielski przez Skype jest dla każdego

Jesteś mamą na pełny etat? Zabieganym biznesmenem? Zajętym studentem? Angielski przez Skype jest dla Ciebie! Wystarczy, że wygospodarujesz godzinkę w ciągu dnia na naukę. Na przykład wtedy, kiedy Twoje dziecko śpi lub gdy masz przerwę na lunch. A jeśli studiujesz i masz następnego dnia ważny egzamin, wystarczy, że odpowiednio wcześnie poinformujesz o tym lektora i umówicie się na inny termin.

Nauka angielskiego online to minimalne koszty

Wydaje Ci się, że za lekcje angielskiego przez Skype słono zapłacisz? Jesteś w dużym błędzie! Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie podręczniki i pomoce. Wszystko przygotowuje dla Ciebie nauczyciel. W sieci również znajdziesz wiele ciekawych materiałów do nauki języka. One nic nie kosztują, więc tak naprawdę wybierając lekcje online, oszczędzasz.

Angielski przez Skype to nauka we własnym tempie

Kursanci bardzo często skarżą się na to, że są dobierani według stopnia zaawansowania językowego. W szkołach językowych trzeba po prostu zrealizować konkretny program i nikt nie zwalnia tempa pracy. Są jednak osoby, które chciałyby powtórzyć pewne partie materiału, ponieważ idą im one słabiej. Na zajęciach z angielskiego przez Skype jest to jak najbardziej możliwe. Nauczyciel dostosowuje tryb zajęć do Twoich umiejętności. O wszystko możesz zapytać i przećwiczyć trudniejsze słownictwo i reguły gramatyczne. Mało tego. Lektor tak długo zatrzymuje się przy danym temacie, jak długo tego potrzebujesz. Nie rozpocznie nowego zagadnienia, dopóki nie upewni się, że wszystkie poprzednie zrozumiałeś.

Dzięki lekcjom online łatwo przełamać barierę językową

Sporo ludzi przyznaje, że nauka angielskiego w grupie jest stresująca. Łatwo bowiem o rozproszenie, trudno jest natomiast przełamać barierę językową. Podczas lekcji online jesteś tylko Ty i Twój lektor (widoczny na ekranie komputera), więc nie musisz przejmować się tym, jak Twoją wypowiedź odbiorą inni uczestnicy kursu. Przestajesz bać się krytyki i w końcu zaczynasz mówić.

Poza tym nauczyciel poświęca swoją uwagę tylko Tobie, więc śmiało możesz zadawać pytania i oczekiwać wyczerpującej odpowiedzi (co na zajęciach stacjonarnych nie zawsze byłoby możliwe).

Nauka angielskiego przez Skype jest ciekawa

Masz wiele możliwości nauki angielskiego przez Skype. Ty i Twój lektor możecie czytać ciekawe artykuły z internetu, oglądać filmy i słuchać podcastów. Na pewno nie możesz powiedzieć, że językowe lekcje online są nudne. Nie jesteś skazany na podręcznik i zestaw pytań do tekstu. Tak było w szkole, teraz przyszła jednak nowa era nauki.

Już wiesz, dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Skype. Zyskasz czas, oszczędzisz i otrzymasz ciekawe materiały do pracy.

Więcej informacji na stronie https://lingwistyka.edu.pl/blog/angielski-przez-skype-porady-dla-uczacych/

Dodaj komentarz

Back To Top