butle
Świat biznesu

Czym jest aparat ucieczkowy?

Aparaty ucieczkowe to niezwykle ważna część wyposażenia miejsc pracy o szczególnym ryzyku. Czym one jednak tak naprawdę są i kiedy będą nieocenione?

Aparat ucieczkowy – czym on jest?

Pracując w warunkach niebezpiecznych, musimy być przygotowani na ewentualne zagrożenie w każdym momencie. W niektórych sytuacjach nasza zdrowie lub życie będą w stanie uratować specjalne sprzęty, dzięki którym możliwe będzie wykaraskanie się z tarapatów lub danie sobie dłuższej chwili, dopóki nie nadejdzie profesjonalna pomoc. Może to mieć jednak drugą stronę medalu – być może potrzebny będzie sprzęt, byśmy to my mogli tę pomoc nieść. To właśnie do takich zadań najczęściej wykorzystuje się aparat ucieczkowy Fenzy. Są to specjalne urządzenia przypominające maski, które po założeniu chroniąc nas przed toksycznymi gazami oraz dymem. Niektóre aparaty posiadają również podręczną butlę tlenową z kilkunastominutowym jego zapasem. Jest to jednak wystarczający czas, by wydostać się z zagrożonego budynku bez obawy o to, że zostaniemy zatruci toksycznymi substancjami w powietrzu lub stracimy przytomność w wyniku braku tlenu.

Najczęstsze zastosowania aparatu ucieczkowego

Jak nietrudno jest się domyślić, sprzęt ucieczkowy, taki jak aparat ucieczkowy czy dołączane do nich butle do aparatów powietrznych, wykorzystywane są najczęściej w miejscach, gdzie o zagrożenie życia czy uwolnienie się toksycznych gazów naprawdę nietrudno. Tego typu aparaty są podstawowym wyposażeniem strażaków, którzy są w stanie zanieść taki aparat osobie potrzebującej i pomóc jej opuścić strefę zagrożenia, a także górnikom. Dla tych drugich aparaty ucieczkowe mogą być ostatnią deską ratunku, dopóki nie nadejdzie pomoc z góry.

Jak najlepiej zaopatrzyć się w aparat ucieczkowy?

Aparaty ucieczkowe to specjalistyczny sprzęt, który najczęściej kupuje się bezpośrednio od producenta takich urządzeń. Dzięki temu jednak możemy być pewni niezawodności takiego produktu, kupując go z pewnego i co najważniejsze sprawdzonego źródła.

Dodaj komentarz

Back To Top