specjalistyczny serwis
Motoryzacja

Co to jest serwis Telma i dlaczego jest ważny?

Firmy, które specjalizują się między innymi w szeroko rozumianym transporcie krajowym i międzynarodowym, a także takie, które wykorzystują w tym celu pojazdy ciężarowe, powinny przede wszystkim zadbać o to, aby okresowo dokonywać niezbędnych przeglądów technicznych, jak również stosować rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Układ hamulcowy jest jednym z tych, który ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia komfortu jazdy.

Prowadzenie firmy, która zajmuje się szeroko rozumianym transportem, zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Gdy do dyspozycji mamy kilka lub kilkanaście różnego rodzaju pojazdów, w tym pojazdów ciężarowych, konieczne jest zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego.

To właśnie od tego zależy jakość wykonywanej pracy, terminowość, w efekcie duża ilość zleceń, jak również wypłacalność. Posługiwanie się sprawnymi pojazdami również sprawi, że nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawami, serwisem, przestojami.

Znaczące zwiększenie komfortu jazdy następuje również wtedy, gdy oprócz standardowego systemu hamowania, mamy do czynienia również ze specjalnym wspomaganiem. Takim wspomaganiem jest retarder Telma.

Dlaczego retarder Telma jest bardzo ważny?

Hamowanie pojazdem, który sam w sobie jest duży, posiada naczepę, jak również jest w pełni zatowarowany, zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Dlatego system hamowania przede wszystkim musi być bardzo sprawny, jak również umiejętnie wykorzystywany przez kierowcę.

Są jednak sytuacje, w których sprawne hamowanie tak dużym pojazdem może być po prostu bardzo mocno utrudnione. Stąd konieczność zastosowania retardera, czyli dodatkowego spowalniacza. Tego rodzaju urządzenie dedykowane jest do sprawnego, długotrwałego hamowania w sytuacjach kryzysowych. Za taką sytuację możemy uznać np. zdarzenie, w którym zatowarowany pojazd zjeżdza z wniesienia, jak również nabiera niekontrolowanej prędkości. To bardzo niebezpieczna sytuacja, która może grozić poważnym wypadkiem.

Zobacz także: https://pomerania24.pl/dlaczego-serwis-sachs-jest-wazny-i-jak-wybrac-ten-odpowiedni/

Jak ważny jest serwis?

Serwis reatrderów Telma, który firma https://renz.pl/ wykonuje kompleksowo, z wykorzystaniem odpowiedniej jakości narzędzi, rzeczywiście jest bardzo ważny. Na pewno nikt, kto prowadzi samochód ciężarowy, porusza się po trasach szybkiego ruchu, jak również takich, które wymagają dużych umiejętności, nie chce użytkować pojazdu, który jest niesprawny i nie posiada odpowiedniego systemu hamulcowego. Taki system może po prostu uratować życie.

Dodaj komentarz

Back To Top
+