sitodruk
Wiedza powszechna

Chemia do sitodruku – jakie preparaty są dostępne na rynku?

O sitodruku mówi się wiele. Jednak niewiele się mówi o chemii do sitodruku. Okazuje się, że trzeba wiedzieć, które materiały do sitodruku wybrać. Wybór pierwszych lepszych z brzegu na pewno się nie sprawdzi. Należy się do tego wyboru odpowiednio przygotować.

Która chemia do sitodruku będzie najlepszym wyborem?

Powiedziano już, że chemia do sitodruku jest niesamowicie ważna. Warto sobie ją nieco przybliżyć. Podstawą są na pewno emulsje do sitodruku. Wybierać należy tylko i wyłącznie te, które są możliwie najwyższej jakości. W sprzedaży znajdują się preparaty, które to dostosowane są do pracy z przeróżnymi farbami, a także typami urządzeń.

W ofercie można znaleźć odporne emulsje na rozpuszczalnikowe farby. Są one dostosowane do pracy z wodnymi farbami, jak i z farbami plastizolowymi. Dobra chemia musi pozwolić na bardzo szybkie pokrycie sita. Dzięki temu ma się do czynienia z jakością naprawdę wysoką. Wiadomo, że farby sitodrukowe są specyficzne.

Jakie jeszcze akcesoria do sitodruku będą potrzebne?

Poleca się również zaopatrzyć w ekologiczny sitodrukowy zmywacz. Jest to na pewno chemia do sitodruku. Zmywacz sitodrukowy powinien być ekologiczny, uniwersalny, a także wysokowydajny. Czy takowe połączenie jest w ogóle możliwe? Jak najbardziej tak. Udowadnia to wiele produktów.

Tego typu ekologiczne zmywacze nadają się nie tylko do ręcznego mycia, ale także do myjek automatycznych. W produktach do sitodruku niezwykle ważne jest to, aby każdy używany preparat posiadał certyfikaty i atesty. To one właśnie świadczą o jakości, która jest na wysokim poziomie.

Gdy nie wie się, na jaką chemię postawić, to warto skusić się na fachową pomoc. Takową znajdzie się w sklepach, które to handlują tego typu produktami. Czasami lepiej jest zadać kilka pytań, niż dokonać złego wyboru. Wiadomo, że człowiek uczy się na błędach, ale nie zawsze jest to konieczne. Lepiej zadać kilka pytań. Tak jest po prostu bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Back To Top